Gaziantep Anadolu Öğretmen Lisesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gaziantep Anadolu Öğretmen Lisesi

Gaziantep anadolu öğretmen lisesinin ilk fen/d'lileri

AnasayfaKayıt OlLatest imagesAramaGiriş yap

Gençler için söyledikleri...

YazarMesaj
10uR

10uR

Gençler için söyledikleri... Empty
MesajKonu: Gençler için söyledikleri...   Gençler için söyledikleri... Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 3:59 am

 Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak.

 Gençler için vatani işlerde ölmek söz konusu olabilir. Ama korkmak asla!

 Genç fikirli demek , doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir. Milletin egemen amaçlarının görüş noktası budur. Hepimiz ona uymak zorundayız.

 Ey yükselen nesil , istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk , O’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz

 Hiç bir şeye ihtiyacımız yok , yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır ; çalışkan olmak.

 Bütün ümidim gençliktedir.

 Sizler , yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz…Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler , asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye , bizim yüksek idealimize durmadan ve yorulmadan yürüyecektir.

 Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

 Gençliği yetiştiriniz! Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

 Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi , benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.

 Bizim halkımız çok temiz kalpli , çok asil ruhlu , ilerlemeye çok kabiliyetli bir halktır. Bu halk eğer bir defa karşısındakilerin samimiyetle kendilerine hizmet ettiğine inanırsa her türlü hareketi hemen kabule hazırdır. Bunun için gençlerin her şeyden önce millete güven vermeleri lazımdır.

 GENÇLER! Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz irfan ve terbiye ile , insanlık meziyetinin , vatan sevgisinin , fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve devam ettirecek sizlersiniz.
https://aolilkfend.yetkin-forum.com

Gençler için söyledikleri...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-