Gaziantep Anadolu Öğretmen Lisesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gaziantep Anadolu Öğretmen Lisesi

Gaziantep anadolu öğretmen lisesinin ilk fen/d'lileri

AnasayfaKayıt OlLatest imagesAramaGiriş yap

Devlet adamlarının onun için söyledikleri...

YazarMesaj
10uR

10uR

Devlet adamlarının onun için söyledikleri... Empty
MesajKonu: Devlet adamlarının onun için söyledikleri...   Devlet adamlarının onun için söyledikleri... Icon_minitimePerş. Şub. 07, 2008 11:43 am

Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır.

Franklin D. ROOSEVELT

Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa' nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa' nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi.

Franklin D. ROOSEVELT

Akıllı ve barışçı yöntemlerle gerçekleştirdiği eseri halkların tarihinde izlerini bırakacaktır.

Albert LEBRUN, Fransa Cumhurbaşkanı

Savaş Türkiye' yi kurtaran, Savaştan sonra da Türk Milletini yeniden dirilten ******' ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de büyük kayıptır. Her sınıf halkın O' nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahraman ve modern Türkiye'nin Ata' sına değer bir görünümden başka bir şey değildir.

Winston CHURCHILL, İngiltere Başbakanı

Mustafa Kemal ******, kuşkusuz 20. yüzyılda dünya savaşından önce yetişen en büyük devlet adamlarından biri, hiçbir millete nasip olmayan cesur ve büyük bir inkilapcı olmuştur.

Ben Gurion, İsrail Başbakanı

Şöhreti bütün cihana yayılmış olan tecrübeli başkanın yönetimi herkesin sevgi ve saygısını çeken büyük Türk Milleti'nin milli bağımsızlığını devamlı bir başarı ile kuvvetlendirmiş ve yeni milli yapısını yaratmıştır.

SSCB Başbakanı

******'ün dehası, tarihte Türk Milleti'nin taşıdığı ruhun faziletine en yüksek örneklerinden birini teşkil edecektir.

Branko Aczemovic (Elçi)

Kemal ******, yalnız bu yüzyılın en büyük adamlarından biri değildir. Biz Pakistan'da, Onu geçmiş bütün çağların en büyük adamlarından biri olarak görüyoruz. Askeri bir deha, doğuştan bir lider ve büyük bir yurtsever.

Eyüp Han, Pakistan Cumhurbaşkanı

O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.

Emanullah HAN, Afgan Kralı

Asker-devlet adamı, çağımızın en büyük liderlerinden biri idi. Kendisi, Türkiye' nin, dünyanın en ileri memleketleri arasında hak ettiği yeri almasını sağlamıştır. Keza O, Türklere, bir milletin büyüklüğünün temel taşını teşkil eden, kendine güvenme ve dayanma duygusunu vermiştir.

General Mc ARTHUR
https://aolilkfend.yetkin-forum.com

Devlet adamlarının onun için söyledikleri...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-